Endermologia, inaczej masaż podciśnieniowy, pomoże w redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, ale nie zastąpi zdrowego stylu życia. Dowiedz się więcej.

Czy endermologia może zastąpić ćwiczenia?

Endermologia to jeden z najpopularniejszych zabiegów modelowania sylwetki, z których można skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie: czy można w ten sposób pozbyć się zbędnych kilogramów i wyrzeźbić ciało jak podczas aktywności fizycznej?

Czym jest endermologia?

Endermologia to metoda modelowanie sylwetki, dostępna m.in. w Klinice Miracki w Katowicach, opierająca się na masażu podciśnieniowym. Powstała jako alternatywa dla masażu manualnego, który nie jest sobie w stanie poradzić w wystarczającym stopniu z takimi problemami, jak cellulit czy oporna tkanka tłuszczowa. Endermologia wykonywana jest przy pomocy specjalnego urządzenia, wyposażonego w głowicę z dwiema niezależnie pracującymi rolkami i komorą ssącą. Taka konstrukcja sprawia, że masaż podciśnieniowy oddziałuje na głębokie warstwy skóry i tkankę podskórną, dzięki czemu przynosi bardzo satysfakcjonujące efekty. Przebieg zabiegu kontrolowany jest za pomocą komputera. Podczas endermologii stosowane jest ciśnienie zmienne, co sprawia, że zabieg jest nie tylko skuteczny, ale też niezwykle komfortowy i przyjemny.

Na czym polega zabieg endermologii?

Endermologia wykonywana jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. Zabieg poprzedzony jest konsultacją w celu wykluczenia przeciwwskazań. Na ciało zakładany jest specjalny kostium zabiegowy (endermowear), który ułatwia przesuwanie głowicy i zasysanie tkanek. Kosmetolog przesuwa głowicę, a fałd skóry zostaje zassany i przybiera kształt fali, co umożliwia jego dokładne rolowanie – na zewnątrz i od wewnątrz. Elektronicznie sterowane rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie, dzięki czemu można osiągnąć pełną mobilizację tkanek. Skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach, co powoduje intensywne pobudzenie tkanek.

Dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest wykonywanie endermologii w serii co najmniej 5-6 zabiegów. Bardzo ważnym elementem rekonwalescencji po zabiegu jest picie dużej ilości płynów (około 2,5 litra wody dziennie), wykonywanie ćwiczeń oraz zdrowe odżywianie się.

Endermologia a odchudzanie

Endermologia może być wykorzystywana jako zabieg wspomagający odchudzanie, poprzez redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej, ale nie jako jedyny sposób na osiągnięcie szczupłej sylwetki. Masaż podciśnieniowy polecany jest jako uzupełnienie planu treningowego i zdrowej diety. Jeśli zależy Ci na zrzuceniu zbędnych kilogramów, pomyśl przede wszystkim o wprowadzeniu diety redukcyjnej pod okiem doświadczonego dietetyka, ruszaj się regularnie i dodatkowo skorzystaj ze sprawdzonych metod modelowania sylwetki. Endermologia nie spowoduje ubytku kilogramów, ale może wzmocnić i przyspieszyć efekty wyszczuplania, zwłaszcza problematycznych partii ciała (opornych na ćwiczenia), takich jak brzuch, uda czy pośladki.

Podczas intensywnego masażu, jaki zapewnia endermologia, stwardniała tkanka, skupiająca komórki tłuszczowe, ulega rozbiciu, co pozwala uwolnić i usunąć tłuszcz, także ten oporny na dietę i ćwiczenia. Zabieg stymuluje też produkcję elastyny i kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i sprężysta. Endermologia zmniejsza zastoje limfatyczne i obrzęki, usprawnia krążenie i detoksykuje. To wszystko sprawia, że masaż podciśnieniowy uznawany jest za jedną z  najskuteczniejszych metod redukcji cellulitu. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów można połączyć go z innymi zabiegami, np. z zabiegiem Onda, Schwarzy czy falą uderzeniową.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/