Brita jest bardzo popularną marką produkujaca zarówno filtry jak i dzbanki do wody. Dzbanki do wody nie są jednak zwykłymi pojemnikami na wodę. To specjalnie dobrane dzbanki posiadające żłobienia, w których umieszcza się gotowe filtry do wody. Przed włożeniem filtra warto umieścić go w wodzie w celu aktywacji. Następnie umieszcza się go w przeznaczonym punkcie umożliwiając mu aktywną pracę polegającą na pochłanianiu zanieczyszczeń.

Filtry do wody Brita – wybór i działanie 

Jednymi z najpopularniejszych filtrów marki Brita sa filtry wody do dzbanka Brita Marella XL 3.5 l idealnie nadające się dla osób często wykorzystujących przefiltrowaną wodę. Duży dzbanek w połączeniu z wydajnym filtrem jest w stanie przefiltrować i przechować nawet 3,5 litra wody za jednym razem. Sam filtr posiada oczywiście możliwość wielokrotnego użytku gwarantując nawet 150 litrów przefiltrowanej wody. Dzięki takim ilościom można zaoszczędzić ogromną ilość pieniędzy. W końcu butelkowana woda jest o wiel

Filtry do wody Brita to nie tylko oszczędność pieniędzy. To również postępowanie proekologiczne polegające na redukcji produkowania zatruwającego planetę palstiku. Plastik jest głównym substratem pozwalającym zamknąć wodę w butelce. Jeżeli nie korzysta się z butelek plastikowych to ich poziom utylizacji również się zmniejsza. Właśnie dlatego warto jest ,,przesiąść” się na oczyszczoną wodę kranową z sklepowej wody butelkowanej. Takie nawyki będa z pewnością uczące dla dzieci znajdujących się w gospodarstwach domowych.

Dobór odpowiednich filtrów do dzbanka

Po określonym czasie użytkowania filtra z pewnością przyjdzie czas na jego wymianę. Dla jednych osób może być to miesiąc, a dla innych dwa miesiące – wszystko zależy od eksploatacji i poziomu częstości filtrowania wody. Kupując kolejne filtr ywarto trzymać się jednego i tego samego modelu. Wtedy będzie miało się pewność, że zakupione filtry będa kompatybilne z dzbankiem znajdującym się we własnym domu.