Kupując samochód, musimy zwrócić uwagę na wiele czynników. Jednym z nich jest typ nadwozia. Kształt i gabaryty samochodu mają bowiem ogromny wpływ nie tylko na efekt wizualny, ale również funkcjonalność danego modelu, pojemność bagażnika i komfort jazdy. Niektóre samochody, na przykład Ford Focus czy Opel Astra, produkowane są w dwóch wersjach różniących się typem nadwozia.  Jakie rodzaje nadwozia oferują producenci samochodów? Oto najpopularniejsze z nich!

Najpopularniejsze rodzaje nadwozia: hatchback

Jakie rodzaje nadwozia najczęściej spotkać możemy na polskich drogach? Wśród najchętniej kupowanych samochodów bez wątpienia wymienić należy auta z nadwoziem typu hatchback. Samochody tego typu zaliczane są do klasy A, B i C. Cenione są za zgrabną bryłę i atrakcyjne ceny. Dwubryłowe nadwozie może mieć 3 lub 5 par drzwi (bagażnik z dużą klapą również jest tutaj zaliczany). Aby powiększyć przestrzeń w bagażniku, wystarczy złożyć tylne fotele. Do popularnych hatchbacków zaliczany Opla Astrę, Mazdę 3 oraz Volkswagena Golfa.

Elegancki sedan

Sedany to stylowe, niskie auta o płynnej linii. To właśnie w tej grupie znajdziemy ekskluzywne limuzyny. Trójbryłowa konstrukcja wyraźnie podzielona jest na część silnikową, pasażerską oraz bagażnik w formie klapy. Topowymi, bestsellerowymi przedstawicielami sedanów są Audi A8, BMW serii 7 czy Toyota Corolla.

Kombi – samochód dla dużej rodziny

Samochody typu combi doskonale spełniają potrzeby dużych rodzin. Ich największym walorem jest charakterystyczny, wydłużony bagażnik o standardowej pojemności 500 l. Auta z nadwoziem typu combi są duże, wygodne, doskonale sprawdzają się na długich wyjazdach. Reprezentantami tej grupy są Volkswagen Golf, Ford Focus, Mazda 6,Toyota Auris i Audi A4.