Odpowiednie oświetlenie tarasu czy ogrodu to nie tylko kwestia elegancji – przede wszystkim jest to kwestia związana z bezpieczeństwem wszystkich osób, które poruszają się po tym terenie po zmroku. Lampy tarasowe stojące to ciekawa propozycja, która pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, jak również na zmianę odbioru przestrzeni do relaksu. Jakie lampy wybrać?

Lampy tarasowe stojące – lampy solarne

Aranżując przydomowy taras, zazwyczaj skupiamy się na meblach i dodatkach – chcemy, aby przestrzeń wypoczynkowa była dostosowana do potrzeb i oczekiwań. Lampy tarasowe stojące będą idealnym uzupełnieniem takiej przestrzeni: mogą one zdobić stoły ogrodowe, ale też być elementem postawionym na parapecie czy też wprost na kafelkach. Lampy ogrodowe solarne są obecnie jednymi z najchętniej  wybieranych – projektowane są zgodnie z trendami, a dodatkowo są ekologiczne. Lampy tego typu mogą być ładowane na dwa sposoby: poprzez kable USB lub też przez energię słoneczną. To niebanalne rozwiązanie jest coraz chętniej wykorzystywane w ogrodach nie tylko przez miłośników ekologii! Lampy solarne tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie oraz zmienne warunki atmosferyczne – najczęściej stosowane jest malowane proszkowo aluminium, ale też drewno tekowe.

Lampy tarasowe stojące w aranżacji nowoczesnej

Nowoczesny taras może zachwycać pod każdym względem – krzesła ogrodowe i stoliki stworzą komfortową strefę kawową, sofy sprawdzą się idealnie w strefach relaksu. Uzupełnieniem przestrzeni nowoczesnej powinny być lampy tarasowe stojące – dzięki nim przestrzeń wypoczynkowa będzie subtelnie oświetlona po zmroku, stworzy romantyczny klimat. Oświetlenie na tarasie mogą dawać również eleganckie lampiony rattanowe, w których wnętrzu umieszczona zostaje świeca. Lampiony wspaniale prezentować się będą w aranżacjach rustykalnych.