Wygodnie w salonie – sofy rozkładane, tapicerowane fotele

Salony traktujemy jako przestrzeń do relaksu i rekreacji. Zazwyczaj właśnie w tym pomieszczeniu umieszczamy również telewizory, sprzęt grający, stoły jadalne. Salony są przestrzenią gdzie chętnie czytamy książki, oglądamy filmy, zapraszamy znajomych do wspólnego biesiadowania. Jak urządzić salon, aby był on miejscem w którym chętnie spędzamy czas? Oto kilka wskazówek!

Z pewnością pierwszym krokiem powinno być wymierzenie pomieszczenia i odpowiedź na pytanie, jakie elementy są dla nas niezbędne. Dla jednych będą to regały z książkami, dla innych z pewnością obszerny, rozkładany stół z krzesłami. Wiele osób jest zdania, że w salonie powinien znajdować się również niższy stolik kawowy, idealny do podawania przedpołudniowej kawy i ciasta. 
Jeśli nie mamy pomysłu na to, jak zaaranżować pomieszczenie możemy posiłkować się licznymi katalogami wnętrzarskimi. Znajdziemy w nich liczne propozycje znanych i cenionych dekoratorów i architektów na wykorzystanie danych pomieszczeń. W pismach takich nierzadko porusza się również problem małych pokoi i nietypowych wnęk, co z pewnością może okazać się przydatne! W katalogach znajdziemy również ceny i adresy sklepów. 

Usiądź wygodnie... Sofy rozkładane!

Z pewnością najważniejsze okażą się meble wypoczynkowe. Największym zainteresowaniem cieszą się sofy rozkładane, które w ciągu dnia pełnią rolę wygodnego mebla wypoczynkowego, a nocami zamieniają się w komfortowe łóżka dla dwojga. Sofy rozkładane dostępne są w niezliczonej ilości wzorów i kolorów – producenci dbają również o to, aby ich tapicerki były odporne na uszkodzenia, zarysowania, ścieranie. Najmodniejsze obecnie są tapicerki wykonane z grubych, widocznych splotów. Są one wzorowane na skandynawskim stylu. Sofy rozkładane sprawdzają się nie tylko w pokojach dziennych, ale również pokojach dziecięcych czy młodzieżowych. Z tego rodzaju mebli najchętniej korzystają mieszkańcy lokali blokowych, gdzie ograniczona ilość miejsca zmusza do szukania mebli eleganckich, ale i funkcjonalnych. 
Sofy rozkładane nierzadko wyposażone są również w wewnętrzne komory. Są one idealne do przechowywania pościeli, ale również odzieży sezonowej czy książek. 

W salonach warto postawić także obszerny stół jadalny. Będzie on wykorzystywany przede wszystkim podczas uroczystości rodzinnych, ale i okolicznościowych spotkań w gronie przyjaciół. Większość stołów posiada możliwość ich rozkładania. Dzięki temu przy stole może usiąść kilka osób więcej.