Wygoda i funkcjonalność – sofy rozkładane, łóżka z komorami wewnętrznymi, pufy otwierane

Coraz więcej osób poszukuje mebli nie tylko eleganckich, ale i funkcjonalnych. Zależy nam na tym, aby kupowane produkty spełniały podwójne role, zapewniały komfort, ale i były po prostu przydatne. Zazwyczaj oczekiwania te wiążą się z brakiem dużej ilości miejsca w mieszkaniach blokowych – właściciele takich lokali szukają mebli, które pozwolą nie tylko na wygodę, ale i więcej przestrzeni do przechowywania przedmiotów. 
Na szczęście projektanci mebli nie ustają w tworzeniu nowych, ciekawych projektów, które idealnie wpasowują się w te oczekiwania. Jakie przedmioty znajdziemy w polskich sklepach i które okażą się strzałem w dziesiątkę?

Funkcjonalne łóżko – sofy rozkładane

Jednym z podstawowych mebli w domu jest łóżko. Jeśli nie mamy możliwości wykorzystania łóżka opartego na ramie najlepszym wyjściem okażą się sofy rozkładane. Ten rodzaj mebla w trakcie dnia jest wygodnym siedziskiem, wieczorami zaś zamienia się w komfortowe łózka dla dwojga. Sofy rozkładane tworzone są najczęściej z desek meblowych, przez co ich waga nie jest duża. Również cena będzie dla nas miłym zaskoczeniem. Sofy rozkładane są znacznie tańsze od klasycznych mebli wykonywanych z litego drewna. 
Sofy rozkładane są najczęściej tapicerowane. Podczas wybierania konkretnego mebla powinniśmy zwrócić baczną uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest tapicerka. Szukajmy trwałych, grubych materiałów o widocznych splotach. Dzięki temu możemy mieć pewność, że tapicerka odporna będzie na ścieranie, uszkodzenia, działanie wilgoci.
Wewnątrz mebli takich jak sofy rozkładane nierzadko znajdują się dodatkowe komory – mogą one posłużyć do przechowywania pościeli, ale również ubrań sezonowych, książek czy jakichkolwiek innych przedmiotów.  

Drugim meblem wartym uwagi są wszelkie klasyczne łóżka oparte na ramie z wewnętrznymi komorami. Same komory mogą być ukryte pod półautomatycznym stelażem lub też być dostępne w formie wysuwanych szuflad. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie cieszy się sporym zainteresowaniem.

Pufy – wygodne i pojemne!

Jeśli szukamy dodatkowych siedzisk do mieszkania z pewnością dobrym rozwiązaniem okażą się pufy otwierane. Ten rodzaj mebla zapewnia wygodę podczas picia kawy, jak również pozwala na wykorzystanie pewnej ilości miejsca wewnątrz konstrukcji. Poza klasycznymi, sztywnymi pufkami wiele osób decyduje się na oryginalne pufki wypełnione granulatem. Są one idealne do większych pomieszczeń i pozwalają przybrać dowolną pozycję siedząca czy leżącą.