Urządzanie przedpokoju - szafki niskie, szafy, lustra, dodatki

Przedpokoje nierzadko traktuje jako gorszą częścią mieszkania – wszystko za sprawą niewielkiej powierzchni jak i niewielkiej ilości naturalnego światła. Przedpokoje są zazwyczaj zaciemnione, niewielkie – to faktycznie problematyczna przestrzeń. Jednak dekoratorzy oraz projektanci wnętrz przekonują nas, że również tutaj możemy wykorzystać sprawdzone patenty. Jakie?

Określenie problemu przedpokoju

Zanim zabierzemy się za kupowanie nowych mebli i dodatków do przedpokoju musimy określić i rozwiązać najczęstsze problemy tych pomieszczeń. Najczęściej jest to niewielka powierzchnia, która dodatkowo może posiadać problematyczne wnęki. Dekoratorzy przekonują jednak, że taka wnęka może mieć zalety! Jej skuteczne zapełnienie pozwoli na zyskanie niewielkiej ilości miejsca.
Problemem jest także niewielka ilość światła lub też światło źle zaaranżowane. Najczęściej popełnianym przez Polaków błędem jest wykorzystywanie pojedynczego źródła światła i stawianie na obszerne, mleczne klosze, najczęściej w ciepłych odcieniach. Niestety, takie rozwiązania nie sprzyjają poprawieniu wyglądu przedpokoju!

Zwróćmy również uwagę na kolory – ciemne kolory wpłyną na optyczne pomniejszenie pomieszczenia!

Zmiany – szafki niskie, wieszaki, lustra

Kiedy poprawimy jakość oświetlenia (np. poprzez zainstalowanie podwieszanego sufitu) z pewnością pomieszczenie wyda nam się przyjemniejsze. Kolejnym krokiem będzie więc zakupienie odpowiednich mebli. W przypadku większych przedpokojów możliwe będzie wykorzystanie niewielkich szaf (najlepiej tworzonych na wymiar), które pozwolą na bezpieczne przechowywanie ubrań wierzchnich, butów, dodatków. Takie szafy powinny również być utrzymane w jasnych kolorach – dzięki nim światło będzie w pewnym stopniu odbijane co również przyczyni się do lepszego odbioru przedpokoju.
Jeśli nie dysponujemy większą ilością miejsca dobrym rozwiązaniem będą szafki niskie, przeznaczone najczęściej do przechowywania butów. W dwóch takich szafkach z pewnością zmieścimy wszystkie niezbędne przedmioty do pastowania, i oczywiście kilkanaście par obuwia!

Poza szafkami na obuwie konieczne jest również dobranie odpowiedniego wieszaka -najlepiej przykręcanego do ściany. W sklepach meblowych i dekoratorskich znajdziemy wiele interesujących modeli wieszaków, imitujących architekturę czy przyrodę – z pewnością taki gadżet odmieni wygląd wnętrza.

Uzupełnieniem pomieszczenia będzie lustro – najlepiej bez ram. Lustro pozwoli na odbijanie światła i optyczne powiększenie przedpokoju. Gotowe!