Urządzamy wymarzoną sypialnię – łóżko, szafki do sypialni, szafy

Sypialnia powinna być urządzona w taki sposób, aby dawać nam poczucie komfortu, być miejscem relaksu i odpoczynku. Nierzadko jednak sypialnie zamieniają się również w miejsca w których czytamy, nadrabiamy zaległości serialowe czy najzwyczajniej pracujemy. Warto zadbać o to, aby przestrzeń ta byłą dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. O jakie elementy musimy zadbać w pierwszej kolejności?

Wybieramy łóżko!

Pierwszym ważnym zakupem jest oczywiście łóżko. W sklepach meblowych znajdziemy prawdziwe zatrzęsienie produktów tego typu. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model warto zastanowić się, ile miejsca w pomieszczeniu sypialnym możemy przeznaczyć na mebel. Producenci oferują nam łóżka w narzuconych przez siebie rozmiarach, jednak zazwyczaj nie ma problemu z wykonaniem danego modelu na wymiar. Musimy jednak być świadomi tego, że na taki zamawiany mebel poczekamy nieco dłużej.

Łóżka tworzone są z litego drewna lub płyt meblowych – tworzywa te różnią się zasadniczo od siebie ceną, odpornością na uszkodzenia oraz wagą.

Wiele z oferowanych modeli łóżek posiada dodatkowe udogodnienia – najpopularniejszymi są oczywiście wewnętrzne komory, w których możemy przechowywać pościel – wystarczy podnieść ruchomy stelaż. Alternatywą dla nich są wysuwane z ramy szuflady. Innym ciekawym udogodnieniem są tapicerowane zagłówki – idealne dla osób ceniących wieczorne czytanie czy oglądanie telewizji.
Dobrym rozwiązaniem są również półautomatyczne stelaże – są odpowiednie dla pomieszczeń, gdzie znajdują się osoby chore czy starsze.
 

Jak przechowywać z głową? Szafa, szafki do sypialni, komody

Wybór konkretnych mebli do przechowywania również nie będzie łatwy. Powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i to, ile miejsca zajmuje zakupione wcześniej łóżko. Szafy okażą się najlepsze tam, gdzie konieczne jest przechowanie dużej ilości rzeczy na małej powierzchni – czyli np. w sypialniach w mieszkaniach blokowych. Komody nie będą tak funkcjonalne – dadzą zdecydowanie mniej miejsca przy zajmowaniu większej powierzchni pomieszczenia.

Warto zastanowić się też nad kupnem szafki do sypialni. Szafki nocne to dobre rozwiązanie dla osób lubiących wieczorami np. czytać. Na szafce bez trudu ustawimy lampkę nocną, schowamy leki.
Szukając lampek nocnych pamiętajmy, aby dawały one subtelne, ale nie słabe światło – nie powinno nas ono oślepiać, ale też być na tyle silne, aby móc bez problemu przy nim czytać.