Szafy – jakie wybierać? Które okażą się najlepsze dla nas?

Wybór szafy nie jest prosty – producenci zasypują nas co sezon nowymi wzorami eleganckich szaf: szafy do sypialni, szafy do przedpokojów, szafy do pokojów dziennych. Wszystkie one odznaczają się doskonałymi parametrami, jak również eleganckim wykończeniem i funkcjonalnością. Z jakich materiałów są tworzone? Czy możemy projektowa ich wnętrze samodzielnie? Oto kilka porad, jak kupować szafy do sypialni!

Lite drewno, płyty meblowe - co lepsze?

W mieszkaniach blokowych to właśnie szafy do sypialni wykorzystujemy do przechowywania większości ubrań i dodatków. Powinny być one pojemne, ale jednocześnie eleganckie. Szafy do sypialni wykonuje się najczęściej z litego drewna, jednak projektanci korzystają także z innych materiałów, np. płyt drewnianych, płyt z materiałów syntetycznych. Warto przyjrzeć się tym materiałom z bliska: lite drewno, chociaż nietanie, cieszy się sporym zainteresowaniem, gdyż jest niezwykle trwałe. Znacznie niższą trwałością, ale i przystępniejszą ceną, mogą pochwalić się płyty drewniane. W zależności od naszych potrzeb szafy do sypialni mogą posiadać drzwi przesuwne czy też skrzydłowe. Jeśli pomieszczenie posiada nietypową wnękę najlepszym rozwiązaniem może okazać się szafa tworzona na wymiar. Dzięki temu idealnie dopasujemy mebel i wykorzystamy problematyczną przestrzeń.

Coraz większa ilość producentów udostępnia możliwość samodzielnego zaprojektowania wnętrza szafy swoim klientom. Korzystając oni z dostępnych opcji wybierają rozmieszczenie i liczbę półek, wysokość i długość zawieszenia drążka do wieszania ubrań, ilość dodatkowych schowków, szuflad. Dzięki temu możliwe jest jeszcze lepsze dopasowanie szafy do sypialni do naszych potrzeb!
Szafy nierzadko sprzedawane są w kompletach razem z innymi elementami umeblowania: komodami, łóżkami, szafkami nocnymi. Warto wybrać te elementy, które uzupełnią aranżowane przez nas pomieszczenie.