Przedpokoje - szafy, lustra, składane krzesło do przedpokoju, szafki na buty

Urządzanie przedpokoju jest zajęciem, które zazwyczaj pozostawiamy na sam koniec – pomieszczenie to jest dla nas problematyczne i nie zawsze wiemy, jak wykorzystać jego atuty. Na szczęście obecnie możemy korzystać z pomocy nie tylko doświadczonych dekoratorów wnętrz, ale również licznych magazynów wnętrzarskich czy portali internetowych. Jak poradzić sobie z tym pomieszczeniem?

Bez wątpienia pierwszym krokiem powinno być krytyczne spojrzenie na przedpokój i zastanowienie się, jakie są jego negatywne aspekty. Zazwyczaj wymienia się brak naturalnego światła, zaciemnienie, nieforemną bryłę, problematyczne wnęki. Na szczęście każdy z tych problemów da się pokonać – wystarczy nieco czasu i fantazji!

Jakie meble do przedpokoju?

Szukając mebli do niewielkiego przedpokoju z pewnością powinniśmy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby. Jeśli nie mamy potrzeby posiadania obszernej szafy w przedpokoju znacznie lepszym pomysłem będzie zainwestowanie w obszerne szafki na buty. Znajdziemy je w sklepach meblowych, jak również w sklepach z dodatkami. Warto zastanowić się, czy mają być one wykonane z litego drewna (tworzywo odporne, ale drogie) czy tez z płyt drewnianych (mniej odporne, ale znacznie dostępniejsze cenowo). W przypadku litego drewna możemy wybierać pośród stonowanych, naturalnych kolorów. Wybór płyt drewnianych daje szerokie pole wyboru, gdyż są one pokrywane laminatami. Paleta kolorystyczna jest nieograniczona.

Niewielkie przedpokoje warto umeblować jasnymi meblami a na ścianach postawić na jasne kolory. Wiele osób tradycyjnie wykorzystuje cieplejsze beże. Nie musimy jednak być wierni tradycji – wielu dekoratorów wnętrz lansuje obecnie modę na elegancki minimalizm, w którym kluczową rolę gra biel i czerń. W sklepach bez trudu znajdziemy meble białe. Dodając do nich wiele punktów światła na suficie i ścianach meble będą skutecznie odbijać i rozświetlać optycznie pomieszczenie.

Funkcjonalne dodatki – składane krzesło do przedpokoju, lustra, szafki na buty

Kluczem do osiągnięcia fajnego i ciekawego wnętrza są odpowiednio dobrane dodatki. Z pewnością w przedpokoju przyda się lustro – optycznie powiększy pomieszczenie i pozwoli kontrolować nasz wygląd tuż przed wyjściem z domu. Szukajmy luster bez ciężkich, grubych ram.

Drugie interesujące rozwiązanie to składane krzesło do przedpokoju – pomoże ono w wygodnym zakładaniu obuwia. Pomyślmy także o oryginalnym wieszaku – znajdziemy je w licznych sklepach dekoratorskich.