Oryginalna sypialnia a łóżka japońskie

Polacy coraz większą wagę przywiązują do wyglądu swoich sypialni – miejsce to ma być odpowiednie do odpoczywania, ale i relaksu z książką w dłoni czy podczas oglądania seansu filmu. Pragniemy również, aby nasze sypialnie były miejscami eleganckimi, nierzadko oryginalnymi. W tym celu przeglądamy liczne katalogi wnętrzarskie i zapoznajemy się z kolejnymi propozycjami architektów wnętrz. Jakie trendy są obecnie najmodniejsze?

Wybieramy meble – łóżka japońskie, jasne drewno

Z pewnością największym zainteresowaniem cieszą się meble drewniane. Lite drewno jest niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu na długi czas zachowuje swój elegancki wygląd. Ważna jest również selekcja drewna – stolarze wybierają jedynie te bele, które nie posiadają sęków, skaz, są odpowiednio wysuszone. Stopień wysuszenia drewna jest niezwykle istotny – dzięki temu możemy mieć pewność, że w przyszłości w jego wnętrzu nie pojawi się pleśń czy grzyby. Drewniane łóżka oparte są na klasycznej ramie, jednak myli się ten, kto uważa, że wszystkie łóżka tego typu są do siebie podobne. Wystarczy wymienić łóżka z dodatkowymi szufladami, łóżka japońskie, łóżka z ruchomymi stelażami i wiele innych. 

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się ostatnio łóżka japońskie. Wspaniale nawiązują one do azjatyckiej stylistyki: minimalizm i elegancja złączone zostały w harmonijny sposób. Łóżka japońskie tworzone są z wysokiej jakości drewna i charakteryzują się niskim położeniem – dzięki temu doskonale sprawdzają się one na poddaszach.
Łóżka japońskie dostępne są w wielu rozmiarach – producenci dbają o to, aby każdy kupujący znalazł wśród nich coś dla siebie. Ramy wykonywane są z różnorodnych gatunków drewna (buk, sosna, dąb, olcha), dodatkowo drewno może zostać przemalowane. 

Łóżka japońskie wspaniale komponować się będą w minimalistycznych wnętrzach. Wielu producentów oferuje również łóżka japońskie z dodatkowymi półkami na obudowach ramy. Takie rozwiązanie pozwoli na umieszczenie większej ilości książek w sypialni!

Jakie dodatki w sypialni?

Sypialnię warto uzupełnić nietuzinkowymi, funkcjonalnymi dodatkami. Mogą być to ciekawe lampy, narzuta na łóżko, niewielkie półeczki nocne, na których postawimy lampki nocne. W sypialni warto zadbać także o aranżację okien – współcześnie rezygnuje się z ciężkich zasłon i firan. Zamiast tego wykorzystywane są lekkie rolety i zasłony, które skutecznie chronią przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.