Nowoczesne sypialnie z drewna

Sypialnia to niezwykle ważne miejsce w naszej domowej przestrzeni – pomieszczenie to służy przede wszystkim do spania i odpoczynku, nierzadko jednak to tutaj siadamy do ulubionej książki czy do oglądania filmu. Sypialnia powinna być wygodna, komfortowa i dopasowana do naszych potrzeb. Jak ją urządzić? Oto kilka wskazówek!

Na początku powinniśmy określić nasze potrzeby – jakie przedmioty mają znaleźć się w sypialni? Czy miejsce to ma być również dostosowane do oglądania telewizji czy pracy? Warto także zdecydować się na konkretną kolorystykę, wykorzystanie danych materiałów. Inspiracji możemy szukać w licznych katalogach wnętrzarskich, jak również w sieci.

Poznaj najnowsze trendy

Jakie sypialnie są obecnie najmodniejsze? Od kilku lat w Polsce panuje moda na styl skandynawski, odznaczający się minimalizmem, wykorzystaniem drewna. Takie sypialnie z drewna z pewnością wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie – wszystko za sprawa naturalnych materiałów oraz charakterystycznego zapachu drewna, który utrzymuje się na długo po zakupie. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się także sypialnie utrzymane w rustykalnym klimacie – poza drewnianymi meblami znajdziemy w nich jasne kolory, wiele dodatków nawiązujących do natury. Cechą wspólną wszystkich tych propozycji jest duża ilość światła – okna nie powinny być zasłaniane ciężkimi kurtynami czy firanami. Najlepszym rozwiązaniem będą rolety opuszczane wieczorami. W pomieszczeniach nie powinno zabraknąć też niewielkich lampek nocnych umieszczonych przy łóżku oraz światła sufitowego. Odchodzi się jednak od pojedynczych żyrandoli na rzecz podwieszanych sufitów, rozświetlonych licznymi żarówkami LED.

Sypialnie z drewna – poznaj ich zalety

Lite drewno od lat jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów do tworzenia drewna. Szeroka oferta polskich producentów (drewno bukowe, sosnowe, dębowe i wiele innych) sprawia, że każdy kupujący znajdzie tu coś dla siebie. Drewno jest niezwykle odporne na uszkodzenia, zarysowania, ścieranie – jest to zasługa niezwykle gęstości tworzywa. Dodatkowym plusem jest stosowanie lakierów i bejc przez stolarzy – dzięki temu wnętrze drewna chronione jest przed ciemnieniem czy wnikaniem wilgoci.

Kolejnym ciekawym dodatkiem mogą okazać się dodatkowe szuflady na pościel czy zagłówki wykorzystywane w łóżkach drewnianych. Producenci stale ulepszają oferowane przez siebie modele, przez co każdy kupujący znajdzie coś dla siebie.