Nowoczesne mieszkanie – meble, sofy nowoczesne, dodatki


Każdy z nas pragnie mieszkać modnie i wygodnie. Obecnie lansuje się trendy związane ze stylem skandynawskim oraz minimalizmem. Pragniemy, aby nasze mieszkania – bez względu na ich wielkość – były przestronne, zadbane, czyste. Szukając mebli kierujemy się również ich ceną, i niestety zazwyczaj to jest argument koronny podczas podejmowania konkretnych decyzji. Warto jednak poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej czasu i kupić takie meble, które będą spełniały wszystkie nasze oczekiwania!

O nowoczesnych wnętrzach pisze się obecnie wiele z licznych katalogach wnętrzarskich. Warto zapoznać się z propozycjami znanych i cenionych dekoratorów wnętrz i projektantów mebli. Być może konkretne rozwiązania uda nam się wprowadzić w życie w naszym mieszkaniu? Zazwyczaj katalogi podają również ceny i sklepy, w których zakupić można prezentowane przedmioty  - to istotna wskazówka!
Innym miejscem, gdzie z pewnością znajdziemy wiele inspiracji będzie sieć internetowa. Na licznych portalach związanych z wnętrzami szukajmy przede wszystkim jasnych mebli wykonanych z naturalnych materiałów. 

Wygodnie w salonie – sofy nowoczesne, skandynawskie fotele

Bez wątpienia salon jest miejscem gdzie pragniemy odpoczywać i relaksować się. Podstawą są więc meble wypoczynkowe. Skandynawski styl lansuje sofy nowoczesne – są one zazwyczaj tworzone w taki sposób, aby siedzisko, oparcie i podłokietniki były tworzone z jednego kawałka materiału. Kolejno wykorzystywane są tapicerki. Obecnie sofy nowoczesne w najmodniejszym wydaniu posiadają tapicerki w stonowanych kolorach: szarościach, grafitach, beżach. Ich cechą charakterystyczną są również drewniane nogi, które doskonale podkreślają prostotę i świetnie nawiązują do natury. Sofy nowoczesne znajdziemy oczywiście również w bardziej intensywnych kolorach. Zazwyczaj producenci oferują możliwość wybrania tapicerki z niezwykle szerokiej palety materiałów.

Sofy nowoczesne prezentować się będą jeszcze ciekawiej jeśli zestawimy je z tapicerowanymi fotelami z wysokimi zagłówkami. Ten rodzaj mebla z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom oglądania telewizji czy też czytania książek wieczorami. 

Tworząc nowoczesne wnętrza nie zapomnijmy o oświetleniu wybierajmy proste lampy LED lub też podwieszane sufity, które najlepiej sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, takich jak łazienki czy przedpokoje. Zrezygnujmy z obszernych kloszy o mlecznym czy ciepłym odcieniu.