Nowoczesne łóżka drewniane

Łóżko przestało być meblem kojarzonym wyłącznie ze spaniem – zazwyczaj to właśnie w łóżku mamy czas na czytanie, obejrzenie filmy w telewizji czy też spokojną rozmowę z partnerem. Przygotowując się do kupna wymarzonego łóżka będziemy musieli jednak uzbroić się w cierpliwość – wszystko za sprawą niezwykle szerokiej oferty polskich producentów. Jak w gąszczu produktów znaleźć łóżko dla siebie? 

Określ parametry!

Pierwszym krokiem jest określenie naszych oczekiwań – jakie rozmiary powinien mieć ten mebel, w jakiej kolorystyce musi być utrzymany. Producenci zazwyczaj oferują zbliżone rozmiary łóżek: ich długość sięga 200 cm, szerokość (w przypadku łóżek dwuosobowych) wynosi 140, 160l 180 lub 200 cm. Mimo tego istnieje możliwość zamówienia interesującego nas produktu na wymiar. Zazwyczaj taka sytuacja ma miejsce, kiedy na sypialnię wybieramy pomieszczenie o nietypowych rozmiarach, jednocześnie nie chcąc rezygnować z upatrzonego modelu eleganckiego łóżko.

Łóżko dobieramy zazwyczaj ze względu na cenę, nie zwracając uwagi na detale, materiał, konstrukcję. To duży błąd. Najistotniejszy jest materiał, z którego wykonano łóżko. Lite drewno cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, mimo niemałej ceny. Nie powinno to dziwić- jest ono odporne na ścieranie, uszkodzenia, działanie wilgoci, ciemnienie. Drewno może być dodatkowo pokryte lakierami i bejcami – są one dodatkową ochroną. Łóżka wykonywane są z takich gatunków drzew jak sosna, dąb, klon i wiele innych. W Polsce największym zainteresowaniem cieszy się sosna i buk.

Nowoczesne łóżka drewniane

Dużym powodzeniem cieszą się nowoczesne łóżka drewniane – są one tworzone przez młodych projektantów i najzdolniejszych stolarzy. Odznaczają się ciekawymi kształtami, zdobieniami i szczegółowym wykończeniem. Wiele z nich dodatkowo ozdabianych jest tapicerowanymi zagłówkami – taki dodatek z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym czytać czy oglądać filmy wieczorami. Zagłówki są nie tylko eleganckie, ale i skutecznie odgradzają nas od konieczności opierania się o zimną ścianę.

Drugim ciekawym rozwiązaniem są dodatkowe szuflady, pozwalające chować w komorze łóżka pościel. Szuflady są elegancko wpasowane w bryłę mebla, dodatkowo mogą także posiadać oryginalne uchwyty. Dzięki nim łóżko nabiera pięknego wyglądu i odznacza się większą funkcjonalnością.

Innym ciekawym patentem na nowoczesne łóżko jest zastosowanie ruchomych stelaży czy stelaży elektrycznych.