Niewielkie mieszkania – jak je urządzić? Regały nowoczesne, meble wielofunkcyjne

Niewielkie mieszkania, pomimo swoich oczywistych wad, są chętnie kupowane, szczególnie przez singli czy pary. Ze względu na mniejszą powierzchnię możliwe jest znalezienie naprawdę atrakcyjnej ceny takiego lokalu. Dodatkowo nierzadko są one umieszczone w atrakcyjnych lokalizacjach. Kiedy już jednak zostaniemy właścicielami stajemy przed poważnym problemem: jak urządzić mieszkanie, aby było ono funkcjonalne i jednocześnie przestronne? Pomogą nam w tym odpowiednio dobrane meble!

W niewielkich mieszkaniach największym problemem jest oczywiście mocno ograniczona ilość miejsca. Aby móc wygodnie przechowywać wszystkie niezbędne nam elementy i przedmioty konieczne jest dobranie wielofunkcyjnych mebli, które nie zabiorą wiele przestrzeni. Projektanci mebli stale podsuwają nowe, ciekawe rozwiązania. Na szczególną uwagę wśród nich zasługują łóżka z wewnętrznymi komorami, regały nowoczesne, szafy na wymiar, komody. Które z nich okażą się najlepsze?

Funkcjonalna sypialnia – komody, łóżko z komorami

Nawet niewielka sypialnia może okazać się miejscem idealnym do odpoczynku, relaksu. Zazwyczaj pomieszczenie to nie służy nam wyłącznie do spania – tutaj zazwyczaj czytamy, oglądamy seriale wieczorami, ogólnie: relaksujemy się. W sypialniach warto zadbać o łóżka z wewnętrznymi komorami. Mogą one zostać wykorzystane jako miejsce do przechowywania pościeli, ale również do chowania ubrań sezonowych. W sypialni warto też wykorzystać komody z płyt meblowych – sprawdzą się do przechowywania ubrań.

Niewielki przedpokój

Przedpokoje uznajemy za najbardziej problematyczne pomieszczenia w mieszkaniach. Są zacienione, zazwyczaj posiadają również wiele problematycznych wnęk. Na szczęście wystarczy odrobina fantazji, aby nabrały one zupełnie innego charakteru. Pierwszym meblem powinna być niewielka szafa lub komoda tworzona na zamówienie – idealna do wypełnienia problematycznych wnęk. Warto również pamiętać o powieszeniu na ścianie lustra, najlepiej bez grubych ram. Pozwoli ono na stworzenie poczucia przestrzeni. W przedpokoju przyda się również wieszak.

Przytulny salon dzienny – regały nowoczesne, nowoczesna sofka

W salonie wykorzystajmy przede wszystkim ściany – regały nowoczesne sprawdzą się do przechowywania książek, bibelotów, albumów ze zdjęciami. Możemy na nich eksponować również ramki z fotografiami. Regały nowoczesne dostępne są w licznych modelach, z pewnością każdy z kupujących znajdzie wśród nich coś dla siebie.