Niewielkie domowe biuro – biurka nowoczesne, stoliki, krzesła, oświetlenie, dodatki

Coraz więcej z nas zabiera swoją prace do domu – po godzinach kończymy projekty, uzupełniamy tabelki, odpisujemy na maile służbowe. Jeśli sytuacja powtarza się często warto zastanowić się nad rozwiązaniem, pozwalającym na wygodna i komfortową pracę. Domowe biuro to świetny pomysł – dodatkowo nie potrzebujemy do jego stworzenia dużej ilości miejsca czy osobnego pomieszczenia. Od czego zacząć?

Dysponując mieszkaniem blokowym z pewnością nie możemy pozwolić sobie na zaaranżowanie biura w osobnym pomieszczeniu. Na szczęście wystarczy nieco fantazji i czasu, a z pewnością uda nam się stworzyć ciekawe i odpowiednie miejsce do pracy. 
Najlepsze okaże się miejsce w pomieszczeniu, gdzie nikt nam nie będzie przeszkadzał popołudniami czy wieczorami. Może być to sypialnia czy też pokój dzienny. Odpowiednio dobrane biurko powinno stanąć w pobliżu okna, aby jak najdłużej móc cieszyć się naturalnym światłem. 
Jeśli mamy do dyspozycji dodatkowe pomieszczenie warto urządzić je tak, aby znajdowało się w nim jak najwięcej wolnej przestrzeni. Pomieszczenia zapełnione meblami stają się optycznie cięższe, zmniejszają kreatywność i sprawiają, że domowe biuro będzie pomieszczeniem, w którym przebywamy niechętnie. Stawiajmy na jasne kolory, zarówno mebli, jak i dodatków, zasłon, rolet okiennych. Dzięki nim pomieszczenie stanie się znacznie przyjemniejsze w odbiorze!

Biurka nowoczesne – jakie wybrać?

Kluczowym zakupem jest oczywiście biurko. W sklepach meblowych i internetowych znajdziemy wiele interesujących modeli. Bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszą się biurka nowoczesne, inspirowane stylem skandynawskim. Są one utrzymane w jasnych kolorach, zazwyczaj w całości zrobione z wysokiej jakości drewna. Biurka nowoczesne posiadają pojedyncze szuflady, jednak konstruktorzy dbają o to, aby nie posiadały one zbyt dużej ilości dodatków – wszystko po to, aby były optycznie i fizycznie lekkie. Nowoczesne biurka warto udekorować akcesoriami biurowymi w radosnych, jasnych kolorach.

Poza biurkiem ważny jest także dobrze dobrany fotel – stawiajmy na fotele obrotowe, które pozwolą na przybranie wygodnej pozycji. Szukajmy modeli posiadających możliwość regulowania wysokości siedziska, stopnia odchylenia oparcia. Samo oparcie powinno być profilowane, aby nasze plecy miały stabilne podparcie.
Istotna jest także tapicerka – powinna być ona odporna na ścieranie, wnikanie brudu, uszkodzenia mechaniczne.