Nietypowe meble w naszej sypialni: łóżko do sypialni z szufladami, łóżka z zagłówkami

Współcześnie sypialnie to nie tylko miejsca odpowiednie do spania – coraz częściej umieszczamy w tych pomieszczeniach regały z książkami, kolekcje płyt winylowych, wstawiamy telewizor i kolekcjonujemy płyty DVD. Warto zastanowić się, jakie meble sprawdzą się najlepiej w takim miejscu. Jakie łóżko wybrać, aby spełniało ono nasze oczekiwania? Wybór jest naprawdę olbrzymi!

Jednym z chętniej wybieranych rozwiązań są bez wątpienia łóżka z tapicerowanymi zagłówkami. Są to meble nie tylko eleganckie, ale i funkcjonalne. Łóżka te tworzy się zazwyczaj z litego drewna, a sam zagłówek jest rzeźbiony i tapicerowany tkaniną w kontrastowym kolorze. 
Wykorzystywane do tapicerowania materiały odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie i mechacenie. Przez długi czas zachowują swój elegancki wygląd i stanowią wygodne podparcie dla pleców podczas czytania czy oglądania telewizji z łóżka. 

Łóżko do sypialni z szufladami – czy wygodne w użyciu?

Wariacją na temat klasycznych komór wewnątrz łóżka są z pewnością funkcjonalne szuflady. Łóżko do sypialni z szufladami to ciekawa i oryginalna koncepcja, pozwalająca na urozmaicenie powierzchni sypialni. Szuflady umieszczone są w ramie łóżka – eleganckie uchwyty pozwalają na  łatwe wysuwanie i wsuwanie ich. Wewnątrz szuflad możliwe jest przechowywanie nie tylko pościeli, ale sezonowych ubrań, dodatków, pojemników z magazynami, książkami – co tylko przyjdzie nam do głowy. Łóżko do sypialni z szufladami z pewnością sprawdzi się w pokojach dziecięcych – w szufladach możliwe będzie chowanie klocków, maskotek, zabawek. Łóżko do sypialni z szufladami z pewnością sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pragniemy zachować elegancję oraz pełną funkcjonalność.

Warte uwagi są również łóżka z podnoszonymi stelażami – będą one idealnym rozwiązaniem w domach, gdzie obecne są osoby starsze. Takie stelaże nie wymagają wiele siły do ich podnoszenia.