Meble wypoczynkowe w mieszkaniach blokowych – co wybrać?

Kupno mebli wypoczynkowych nie jest dużym problemem – w sklepach meblarskich znajdziemy ich wiele ciekawych modeli. Problemem może okazać się jednak niewielka ilość miejsca, a z tym najczęściej borykają się właściciele i najemcy mieszkań blokowych. Jakie meble wypoczynkowe kupić, aby cieszyć się wysokim komfortem i przestrzenią w mieszkaniach blokowych? Oto kilka wskazówek!

Szukając mebli wypoczynkowych w sklepach meblowych znajdziemy przede wszystkim komplety składające się z kanap, sof, foteli, pufek. Odeszły jednak już czasy, kiedy kupowano zazwyczaj kanapę oraz dwa fotele czy zestawy dwóch kanap dwuosobowych i trzyosobowych. Obecnie najczęściej kupowana jest jedna kanapa i fotel, znacznie rzadziej dobieramy również pufki. 
Warto sprawdzić jednak najnowszy trend mówiący o tym, aby zestawiać ze sobą kanapę i fotel, jednak mają one pochodzić z dwóch odmiennych kolekcji i stylów. Najlepszym przykładem są fotele wzorowane na szalonych latach 60. oraz proste kanapy utrzymane w stylistyce skandynawskiej. 
Innym ciekawym rozwiązaniem może być wspomniana sofa oraz fotel w stylu wiktoriańskim o wysokim oparciu, podłokietnikach, wypełniony miękkim pluszem w środku. 

Meble wypoczynkowe są zazwyczaj tapicerowane – producenci wykorzystują trwałe i odporne na uszkodzenia materiały. Wiele z nich posiada grube, widoczne sploty – są one obecnie najmodniejsze!
Tapicerki kojarzone są obecnie przede wszystkim ze stylem skandynawskim. 
Wzory tapicerek znajdziemy w sklepach, we wzornikach lub też na stronach producentów. 

Meble wypoczynkowe do zadań specjalnych!

Meble wypoczynkowe powinny być dopasowane do naszych potrzeb – w mieszkaniach blokowych często zdarza się, że kanapa ma pełnić w nocy rolę wygodnego łóżka. Na szczęście i takich sof znajdziemy w sklepach meblowych naprawdę wiele. Kanapa i łóżko w jednym to idealne rozwiązanie dla pokojów dziennych, jak i pokojów dziecięcych. W wewnętrznych komorach możemy przechowywać nie tylko pościel, ale również ubrania sezonowe, książki, magazyny. 

Meble wypoczynkowe możemy zamawiać również w sklepach internetowych – znajdziemy w nich nietuzinkowe modele i oryginalne wzory, których próżno szukać w klasycznych sklepach. 
Meble wypoczynkowe to idealny sposób na nadanie wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu. Producenci prześcigają się w ciekawych pomysłach i aranżacjach mebli, przez co możemy wybierać w szerokiej palecie wzorów.