Meble do zadań specjalnych – łóżko ze skrzynią na pościel, łóżko z podnoszonym stelażem


W sklepach meblowych obecnie znajdziemy setki modeli interesujących łóżek dwuosobowych, jednoosobowych, młodzieżowych, łóżek odpowiednich dla dzieci. Coraz częściej szukamy jednak czegoś więcej – łóżek wyposażonych w dodatkowe systemy do przechowywania czy ruchome stelaże. Jak szukać takich produktów? W ja,kich sytuacjach będą one najbardziej przydatne?

Kiedy potrzeba przestrzeni - łóżko ze skrzynią na pościel, łóżko z szufladami

W niewielkich mieszkaniach blokowych największym problemem jest oczywiście niewielka przestrzeń na przechowywanie przedmiotów. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest kupno mebli z dodatkowymi komorami, które można wykorzystać do przechowywania. Takim produktem jest bez wątpienia łóżko ze skrzynią na pościel – każdy producent mebli posiada przynajmniej kilkanaście modeli takich produktów w swojej ofercie. Łóżko ze skrzynią na pościel to idealny mebel, który sprawdzi się zarówno w klasycznych sypialniach, jak i pokojach dzieci. W pierwszym przypadku można przechowywać tam również ubrania sezonowe. W pokojach dziecięcych komory sprawdzą się do przechowywania zabawek, zimowych ubranek. 
Zamiast klasycznych komór łóżka wyposażane są również w wysuwane szuflady, które nie tylko są funkcjonalne, ale również pozwalają na urozmaicenie wyglądu sypialni. 

Łóżko ze skrzynią na pościel może posiadać dodatkowo podnoszony stelaż – takie rozwiązanie okaże się idealne w przypadku osób starszych. Jeśli istnieje konieczność chowania pościeli półautomatyczne stelaże ułatwią podnoszenie materaca. Nie trzeba do tego wielkiej siły, gdyż zainstalowane siłowniki wykonają połowę pracy za nas. 
W ofercie sklepów meblowych znajdują się również stelaże automatyczne, sterowane za pomocą pilotów. Tego rodzaju rozwiązanie często stosowane jest w przypadku osób chorych, przebywających w łóżku. Elektryczny stelaż pozwala na regulowanie położenia ciała.