Łóżko z podnoszonym stelażem

W każdym mieszkaniu blokowym wolne miejsce jest na wagę złota – odczujemy to już po kilku latach mieszkania, kiedy ilość posiadanych rzeczy zaczyna się zwiększać, w przeciwieństwie jednak do rozmiarów lokum. Ważne jest sprytne podejście do tematu przechowywania oraz racjonalne dysponowanie przestrzenią. Pomogą nam w tym odpowiednio dobrane meble, które zaskoczą nie tylko eleganckim wyglądem, ale i dodatkową funkcjonalnością!

Najczęściej problem z przechowywaniem pojawia się w kontekście odzieży, ubrań wierzchnich, sprzętów AGD, książek. W pewnym monecie miejsce w szafach się kończy, regały okazują się niewystarczające. Na szczęście  z pomocą przychodzą nam liczni architekci wnętrz oraz projektanci mebli. Oferują oni ciekawe rozwiązania, dedykowane do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. 

Łóżka z dodatkowymi szufladami

Z pewnością jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są łóżka z dodatkowymi szufladami – elegancka linia takich mebli sprawia, że szuflady prezentują się ciekawie i oryginalnie. W ich wnętrzu z powodzeniem możemy schować nie tylko ubrania czy pościel, ale i mniejsze sprzęty domowe. Szuflady mogą posiadać zdobione okucia – dzięki temu są jeszcze bardziej eleganckie.

Gdzie sprawdzi się łóżko z podnoszonym stelażem?

Z pewnością  łóżko z podnoszonym stelażem okaże się przydatne tam, gdzie przestrzeń jest na wagę złota. Jeśli zależy nam na chowaniu pościeli każdego dnia takie rozwiązanie okaże się najlepsze. Jednoosobowe  łóżko z podnoszonym stelażem będzie także dobrym rozwiązaniem w pokojach dziecięcych – lekkie stelaże pozwolą na samodzielne chowanie pościeli przez dzieci.  Łóżko z podnoszonym stelażem z pewnością będzie odpowiednie również tam, gdzie przechowywanie pościeli nie jest konieczne, jednak przestrzeń wewnątrz mebla chętnie zostanie wykorzystana np. do przechowywania walizek, książek, przedmiotów użytkowanych okazjonalnie.  Łóżko z podnoszonym stelażem często wyposażone jest w siłowniki gazowe, przez co podniesienie go nawet z ciężkim materacem nie sprawia trudności. 
Łóżko z podnoszonym stelażem może posiadać konstrukcję podnoszenia w górę lub z boku – sami decydujemy, która opcja okaże się najlepsza.

Przechowywać drobne przedmioty możemy również w niewielkich pufach otwieranych. Są one idealne do tego, aby schować w nich okazjonalnie użytkowane kable, ładowarki, słuchawki. Oczywiście przedmioty takiego typu możemy także składować w szufladach stolików kawowych czy dużych stołów.