Łóżko małżeńskie – jaki model wybrać?

Wybór odpowiedniego łóżka dla dwojga może okazać się zadaniem ponad nasze siły. Pierwszym problemem jest bowiem przebrnięcie przez setki ofert znanych producentów. Zazwyczaj oferują nam oni modele łóżek wykonanych z litego drewna lub płyt drewnianych, wyposażonych w komory, ruchome stelaże czy tapicerowane zagłówki. Jak przygotować się do kupna łóżka? Jak wybrać najlepiej?

Łóżka małżeńskie – rozmiary i materiały

Z pewnością najistotniejszym parametrem będą rozmiary łóżka. Łóżko małżeńskie posiada zazwyczaj długość 200 cm, w przypadku szerokości mamy do wyboru wartości od 100 do 200 cm. Warto wiedzieć, że topowi producenci są w stanie stworzyć łóżko małżeńskie na konkretny wymiar, nawet najbardziej nietypowy. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w mieszkaniach blokowych lub też pomieszczeniach sypialnianych gdzie pragniemy wypełnić lukę czy wnękę. Klienci mogą wybrać łóżko małżeńskie z szerokiego katalogu i cieszyć się upatrzonym modelem – musimy jednak pamiętać, że na oddanie produktu możemy poczekać znacznie dłużej niż w przypadku klasycznych rozmiarów.

Drugim ważnym parametrem jest oczywiście materiał, z którego wykonano mebel. Zasadniczo topowi producenci wykorzystują lite drewno lub płyty drewniane. W przypadku litego drewna jest ono starannie selekcjonowane i suszone przez kilka tygodni. Dopiero wtedy możliwe jest oddanie go do dalszej obróbki stolarskiej. Łóżka małżeńskie wykonane z litego drewna są odporne na uszkodzenia, zarysowania, wnikanie brudu, wilgoci. 
Łóżko małżeńskie wykonane z desek drewnianych jest znacznie lżejsze, jednak materiał ten jest także znacznie mniej odporny na uszkodzenia.

Łóżko małżeńskie może być uzupełnione wewnętrznymi komorami do przechowywania pościeli, jak również do chowania ubrań sezonowych czy innych. Łóżka często uzupełnia się także podnoszonymi stelażami, aby móc w łatwiejszy sposób dostać się do wewnętrznych komór.