Łóżko dla dwojga – łóżko z zagłówkiem, łóżko drewniane z pojemnikiem

Wybór łóżka dla dwojga to nie lada wyzwanie – producenci co rusz pokazują nam nowe modele swoich produktów, przekonując o ich bezsprzecznych zaletach. Dawniej, kiedy na polskim rynku nie było dużego wyboru, znalezienie odpowiedniego łóżka nie zajmowało dużo czasu. Obecnie duża ilość producentów oraz sklepów sprawia, że podjęcie decyzji zajmuje nam znacznie więcej czasu. Dodatkowo nie skupiamy się na najważniejszych parametrach, a zazwyczaj wybieramy po cenie. Takie zakupy nie zawsze są trafione. Na co więc zwracać uwagę?

Pierwszym istotnym parametrem są oczywiście wymiary łóżka. Z pewnością model przez nas wybrany musi być możliwy do wniesienia do pomieszczenia i złożenia. Kupujmy łóżko rozsądnie – nie powinno ono zajmować większej części pomieszczenia. Obecnie producenci oferują nam również wykonywanie łóżek na konkretny wymiar – to szansa dla posiadaczy niewielkich lokali blokowych, którzy nie chcą jednak rezygnować z upatrzonego modelu łóżka. 
Drugim ważnym parametrem jest oczywiście materiał z którego wykonano łóżko. Najczęściej w sklepach spotkamy łóżka wykonane z litego drewna lub też desek drewnianych. W przypadku litego drewna możemy być pewni, że materiał ten odporny jest na wnikanie brudu, pęcznienie, ciemnienie czy uszkodzenia mechaniczne. Niestety, lite drewno posiada swoją cenę. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest kupienie łóżka wykonanego z desek drewnianych. Są lżejsze, tańsze, nie posiadają jednak takiej odporności jak lite drewno. 

Kiedy potrzeba więcej miejsca - łóżko drewniane z pojemnikiem

W przypadku mieszkań blokowych każda powierzchnia jest na wagę złota. Kiedy pragniemy, aby w naszej sypialni panował porządek warto zastanowić się nad kupnem mebla z dodatkowymi pojemnikami. Łóżko drewniane z pojemnikiem z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Łóżko drewniane z pojemnikiem sprawdzi się zarówno w klasycznej sypialni, jak i w pokoju dziecka. W sypialni łóżko drewniane z pojemnikiem będzie idealne do przechowywania pościeli czy ubrań sezonowych, w przypadku dziecka sprawdzi się jako miejsce na pudełka z klockami.