Łóżka sypialniane drewniane – jaki model okaże się dla nas najlepszy?

Wybierając konkretne łóżko do naszej sypialni musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na ważne pytania: jakie są nasze oczekiwania względem łóżka? Czy poszukujemy wygody czy wyjątkowego designu? Ważne jest również to, z jakiego materiału łóżko zostało wykonane, czy posiada dodatkowe funkcje. W sklepach meblowych znajdziemy  wiele interesujących produktów takich jak łóżka sypialniane drewniane. Jakie wybrać?

Łóżka sypialniane drewniane – z czego są tworzone?

Łóżka dwuosobowe tworzone są zazwyczaj z litego drewna – tworzywo to cenione jest za jego trwałość, odporność na uszkodzenia, zarysowania, wnikanie wilgoci. Zanim drewno zostanie poddane obróbce jest starannie selekcjonowane i przeglądane. Odrzucane są wszelkie bele posiadające sęki czy skazy. Kolejnym etapem jest odpowiednie wysuszenie wybranych cel. Trwa to nawet kilka tygodni!. Dopiero po tym etapie drewno wędruje do pracowni stolarskich. Łóżka sypialniane drewniane tworzone są z takich gatunków drzew jak buk, sosna, dąb. Jeśli jednak klient zażyczy sobie innego tworzywa – zazwyczaj istnieje możliwość wykonania ich na zamówienie. Łóżka sypialniane drewniane mogą być również wykonywane z desek meblowych – są one znacznie lżejsze niż lite drewno, a ich powierzchnię pokrywa specjalistyczny laminat. Płyty drewniane są znacznie tańsze w porównaniu do klasycznego, litego drewna, przez co meble wykonane z tego tworzywa cieszą się sporym zainteresowaniem. 

Producenci dbają o to, aby łóżka sypialniane drewniane były uzupełniane ciekawymi dodatkami. Większość z nich posiada ruchome stelaże, dzięki którym możliwe jest bezproblemowe podnoszenie materaca i dostanie się do wewnętrznych komór łóżka. Komory te wykorzystywane są najczęściej jako miejsce na pościel lub też ubrania sezonowe. Innym ciekawym elementem są tapicerowane zagłówki, chroniące plecy przed opieraniem się o chłodną ścianę podczas czytania w łóżku.