Łóżka o konkretnych wymiarach - łóżko drewniane 140x200, łóżka wykonywane na specjalne zamówienie


Kupno nowego łóżka zazwyczaj wiąże się z kilkutygodniowymi poszukiwaniami. W tym czasie przeglądamy oferty konkretnych producentów, porównujemy ceny, sprawdzamy również czy w ofercie danego sklepu znalazły się interesujące nas wymiary konkretnych łóżek. Co warto wiedzieć przed pojęciem konkretnej decyzji? Oto kilka wskazówek, które z pewnością ułatwią nam zakupy!

Łóżka na wymiar

Z pewnością najważniejszym parametrem są rozmiary łóżka. Do niedawna producenci oferowali kilka lub kilkanaście rozmiarów, z pośród których kupujący musieli dopasować odpowiedni rozmiar do swojej sypialni. Obecnie się to zmienia, gdyż nie zawsze dysponujemy dużymi pomieszczeniami sypialnianymi, ale też nie chcemy zrezygnować z upatrzonego modelu mebla. W takich sytuacjach topowi producenci oferują nie tylko klasyczne łóżko drewniane 140x200, ale również łóżka o szerokości 90, 100, 110 cm i wiele innych. 
Z jakich materiałów wykonywane są konkretne modele? Zdecydowanie przeważają meble wykonywane z płyt meblowych oraz litego drewna. Różnią się one między sobą ceną, ale również odpornością na uszkodzenia, wnikanie brudu. 
Meble wykonane z litego drewna są niezwykle odporne na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Do ich tworzenia wykorzystuje się odpowiednio wyselekcjonowane i wysuszone bele drewna sosnowego, dębowego lub bukowego. W przypadku mebli z płyt drewnianych są one znacznie lżejsze, zarówno fizycznie, jak i dla naszego portfela. 

Łóżko drewniane 140x200 – najczęściej kupowany model łóżka

Bez wątpienia to łóżko drewniane 140x200 jest najczęściej kupowane w sklepach meblowych. Rozmiar ten idealnie sprawdza się w niewielkich sypialniach – a takimi dysponują zazwyczaj lokatorzy mieszkań blokowych. Łóżko drewniane 140x200 jest także odpowiednie do sypialni gdzie konieczne jest umieszczenie również innych mebli.