Łóżka drewniane – poznaj ich zalety i możliwości!

Wśród kupujących nowe łóżko do mieszkania największym zainteresowaniem bez wątpienia cieszą się łóżka drewniane. W Polsce nie brak producentów oferujących ten rodzaj mebla – każdy z nich stara się jednak tak urozmaicać oferowane produkty, aby znacząco różniły się one od oferty konkurencji. Łóżka drewniane są obecnie dostępne nie tylko w zróżnicowanych rozmiarach, ale i wykonane z różnorodnych gatunków drewna czy z różnymi dodatkami. Warto przed zakupem konkretnego modelu przyjrzeć im się z bliska!

Łóżka drewniane wykonywane są w Polsce przede wszystkim z drewna bukowego, sosnowego i dębowego. Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość wykorzystania innego drewna lub też drewna egzotycznego, co wiąże się jednak ze znacznie wyższymi kosztami. Drewno jest starannie selekcjonowane i suszone – wszystko po to, aby mieć pewność, że będzie ono odporne na wnikanie wilgoci. W czasie obróbki stolarskiej drewno może zostać pokryte bejcami czy też lakierami – służą one przede wszystkim do tego, aby zabezpieczyć drewno przed wilgocią czy wnikaniem brudu. Gotowe łóżko jest szlifowane. 
Łóżka drewniane dostępne są w różnorodnych modelach, odpowiednich do sypialni małżeńskich, pokojów dziecięcych, pokojów nastolatków, ale też do pokojów w hotelach czy pensjonatach. Drewno lite cenione jest przede wszystkim dlatego, że jest odporne – gęsta struktura sprawia, że nie jest ono podatne na mikrouszkodzenia. 

Dodatkowe wyposażenie łóżka drewnianego

Producenci oferują swoim klientom liczne urozmaicenia łóżek, aby mogli się oni cieszyć nie tylko eleganckim wyglądem, ale i ich funkcjonalnością. Łóżka drewniane uzupełniane są przede wszystkim ruchomymi stelażami, które ułatwiają dostanie się do wewnętrznych komór – można przechowywać w nich pościel. Podobna rolę odgrywają szuflady w ramie łóżka – prezentują się elegancko i dają dodatkową przestrzeń do przechowywania.