Komody w mieszkaniu – jakie modele wybrać dla konkretnych pomieszczeń?

Komody nie tracą na swojej popularności – możliwość ich szerokiego zastosowania sprawia, że sprawdzają się one w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu: sypialniach, pokojach dziennych, pokojach dziecięcych. W sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących modeli różniących się od siebie rozmiarami, kolorystyką, pojemnością. Wiele z nich do elementy konkretnych kompletów. Czym kierować się wybierając konkretne modele?

Komody w sypialniach

Najczęściej komody wykorzystywane są właśnie w sypialniach – przechowujemy w nich bieliznę, ale również biżuterię, drobiazgi, leki. Wybierając konkretny model koniecznie musimy zastanowić się, czy powierzchnia do przechowywania danego modelu jest dla nas wystarczająca. 
Komody tworzone są najczęściej z litego drewna lub też płyt meblowych – materiały te różnią się od siebie odpornością na uszkodzenia, zarysowanie, ścieranie. Lite drewno cenione jest również ze względu na to, że przez wiele lat nie traci ono swojego pięknego koloru, faktury. Najczęściej wykorzystywanymi gatunkami drzew do tworzenia komód z litego drewna są: sosna, dąb, buk. Lite drewno jest starannie selekcjonowane i suszone przed poddanie go do procesu obróbki.
Komody w sypialniach to idealny sposób na uzupełnienie wnętrza – z pewnością znajdziemy modele odpowiadające ogólnie przyjętej kolorystyce. 

Komody w pokoju dziecka

Komody świetnie sprawdzają się również w pokojach dziecka – w przeciwieństwie do szaf nie mają one wysoko położonych elementów, do których dziecko nie mogłoby dosięgnąć. Komoda jest więc idealnym sposobem na uczenie dziecka odpowiedzialności związanego z odkładaniem ubrań na swoje miejsce, ich segregowanie. Producenci oferują wiele interesujących komód dziecięcych – wiele z nich posiada mechanizmy zabezpieczające przed przytrzaśnięciem dziecięcych palców. 
W przypadku komód dziecięcych są one znacznie mniejsze niż te dedykowane do salonów czy pokojów dziennych. Dzięki niewielkim rozmiarom nie zabierają one również tak wiele miejsca!

Komody w przedpokojach

Dobrym rozwiązaniem dla poszukujących funkcjonalnego mebla do przedpokoju będzie właśnie komoda. Niewielkie komody pozwolą na wykorzystanie konkretnej ilości miejsca, dodatkowo również możemy przechowywać w nich obuwie, kosmetyki do pielęgnacji butów. Na górnych pokrywach komody użytkownicy najczęściej umieszczają misę na klucze, dokumenty. Warto zwrócić uwagę na to, aby komoda postawiona w przedpokoju wykonana była z trwałych materiałów.