Jakie szafy do przedpokoju będą najlepsze dla naszego mieszkania?

Wybór odpowiednich mebli do przedpokoju to nie lada wyzwanie, szczególnie kiedy dysponujemy niewielkim przedpokojem w mieszkaniu blokowym. Pomieszczenia takie są najczęściej pozbawione naturalnego źródła światła, nierzadko posiadają też problematyczne wnęki. Warto zastanowić się nad rozsądnym zapełnieniem przedpokoju i zaaranżowaniem go w taki sposób, aby był elegancki i funkcjonalny. Na co zwracać szczególną uwagę?

Szafy do przedpokoju z desek meblowych

Podstawą jest dokładne wymierzenie przedpokoju i określenie jego problematycznych stron – najczęściej są to właśnie wnęki. Na szczęście obecnie możliwe jest wykonywanie mebli na wymiar, co znacznie ułatwi nam ich wypełnienie. We wnękach mogą znajdować się szafy do przedpokoju lub też szafki na buty. Z jakich materiałów powinny być one wykonane?
Szafy do przedpokoju zazwyczaj tworzone są z desek meblowych - są one znacznie lżejsze niż klasyczne lite drewno, dodatkowo nie zajmują tyle miejsca. Deski meblowe wykonane są ze sprasowanych trocin i innych elementów drewnianych, a ich powierzchnia pokryta jest szczelnym laminatem i gładkiej strukturze. 
Szafy do przedpokoju z pewnością staną się jeszcze ciekawszym meblem, jeśli na ich zewnętrznej powierzchni drzwi umieścimy lustra. Dzięki nim nie tylko skontrolujemy stan naszego wyglądu przed wyjściem z domu, ale optycznie powiększymy pomieszczenie. Szafy tworzone na zamówienie mogą mieć w środku układ półek wykonany przez klienta – w ten sposób jeszcze bardziej dopasujemy mebel do swoich oczekiwań.

Poza szafami w przedpokojach nie powinno zabraknąć miejsca na buty – w tym celu najlepiej będzie wykorzystać klasyczne szafki na buty, na których górnej pokrywie ustawimy misę na klucze czy inne drobiazgi. Jeśli w mieszkaniu są osoby o ograniczonej sprawności ruchowej możemy wybrać szafki niskie, których górna część stanowi niewielkie siedzisko – w ten sposób znacznie łatwiej przyjdzie im ubierać buty. 

Wieszak do przedpokoju

Warto również pomyśleć o funkcjonalnym wieszaku w naszym przedpokoju. Aby nie zabierać cennego miejsca wybierzmy modele przykręcane do ściany. W sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących, nowoczesnych modeli wieszaków ściennych nawiązujących do przyrody, architektury i wielu innych.
Wieszaki znajdziemy w licznych sklepach z dodatkami do mieszkań, możemy szukać ich również w sklepach internetowych. Zwracajmy uwagę na ich wymiary podane w ofertach!