Jakie meble do pokoju dziennego czy salonu? Narożniki, sofy rozkładane, fotele


Pokoje dzienne i salony zazwyczaj są dla nas miejscem w którym relaksujemy się i odpoczywamy. Warto urządzić i zaaranżować je w taki sposób, aby faktycznie sprzyjały one wypoczynkowi. Dla wielu osób jest to także przestrzeń w której przyjmowani są goście. Poza komfortem warto więc również pomyśleć o funkcjonalności. Jakie meble wybrać?

Z pewnością na początku warto wymierzyć pomieszczenie i zapoznać się z propozycjami licznych dekoratorów i projektantów, którzy swoje propozycje zamieszczają w licznych katalogach wnętrzarskich. Wiele takich pism poświęca wiele miejsca również pomieszczeniom problematycznym: małym lub z licznymi wnękami. Z pewnością taka pomoc okaże się dobra i uda nam się jak najlepiej zapełnić pokój. 
Drugim dobrym pomysłem jest skorzystanie z licznych portali internetowych, na których prezentowane są aranżacje z całego świata. Na takich portalach znajdziemy też poradniki, jak samodzielnie wykonać konkretne ozdoby.

Meble wypoczynkowe – narożniki, sofy, fotele

Bez wątpienia konieczne jest zakupienie odpowiednich mebli wypoczynkowych do salonu. Jeśli zależy nam na tym, aby powierzchnia pomieszczenia była wykorzystana jak najlepiej warto zastanowić się nad sofami narożnymi. Narożniki świetnie sprawdzają się zarówno w mieszkaniach blokowych jak i obszernych salonach domów jednorodzinnych. Obecnie producenci dbają o to, aby narożniki wykonywane były z różnorodnych materiałów: litego drewna, desek meblowych. Lite drewno jest niewątpliwie najbardziej odpornym tworzywem, jednak dla wielu jego cena może okazać się zaporowa. Alternatywą są narożniki tworzone z desek meblowych – deski są znacznie lżejsze, odporne na wnikanie brudu, wilgoci. Narożniki są tapicerowane trwałymi tkaninami – obecnie najmodniejsze są tkaniny mieszane (melanż kolorów) oraz tkaniny w stonowanych kolorach. Warto zwracać uwagę na detale – dobrej jakości tapicerka nie będzie mechaciła się, ścierała, chłonęła brudu.

Poza narożnikami sporym zainteresowaniem cieszą się także klasyczne sofy rozkładane. Ich rola jest podwójna: w ciągu dnia są wygodnymi meblami wypoczynkowymi, w trakcie nocy zamieniają się w komfortowe łózka dla dwojga. Dodatkowym ułatwieniem są umieszczone wewnątrz komory, w których możliwe jest przechowywanie ubrań, książek, pościeli – czego tylko chcemy!
Uzupełnieniem salonu czy pokoju dziennego będą tapicerowane fotele – są wygodne, zapewniają wysoki komfort, elegancko się prezentują i świetnie uzupełniają inne meble.