Jakie łóżko dwuosobowe wybrać?

Poszukiwania odpowiedniego łóżka zazwyczaj zaczynamy od wymierzenia pomieszczenia, w którym ma się ono znaleźć. Ważne jest oczywiście też to, z jakich materiałów zostało ono zrobione. Niestety, zazwyczaj podczas wybierania łóżka dla siebie zwracamy uwagę wyłącznie na cenę. To spory błąd!

W sklepach meblowych specjalizujących się w łóżkach łóżko dwuosobowe to jeden z podstawowych produktów. Kolejni producenci oferują nam jednak modele urozmaicone o wiele interesujących funkcji i dodatków. Podstawą powinny być dla nas jednak wymiary – łóżko dobieramy względem naszego wzrostu (w przypadku osób dorosłych długość łóżka powinna wynosić 200 cm). Łóżko dwuosobowe posiada szerokość od 120 do 200 cm – wybór jest szeroki. Jeśli zależy nam na stworzeni modelu łóżka na bardzo konkretny wymiar oczywiście istnieje taka możliwość. Musimy jednak pamiętać, że na łóżka wykonywane na wymiar przyjdzie nam znacznie dłużej poczekać. 

Łóżko dwuosobowe – lite drewno czy płyty meblowe?

Istotnym parametrem jest oczywiście materiał, z którego wykonano mebel. Łóżko dwuosobowe zazwyczaj wykonywane jest na ramie z litego drewna lub na konstrukcji z desek drewnianych. Lite drewno jest tworzywem o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie wilgoci i wiele innych. Jest ono specjalnie preparowane, selekcjonowane i suszone. Dopiero po tych etapach trafia do zakładów stolarskich do dalszej obróbki. 
Łóżka wykonane z desek meblowych są znacznie lżejsze i tańsze, jednak musimy pamiętać również o tym, że są mniej odporne na uszkodzenia. Płyty z drewna posiadają zewnętrzne okleiny, zazwyczaj o spójnej budowie, przez co są wysoce odporne na działanie wilgoci czy wnikanie zabrudzeń. 

Łóżko dwuosobowe może być wyposażone w tapicerowany zagłówek lub wewnętrzne komory. Szczególnie ten ostatni element jest wysoce ceniony, gdyż umożliwia przechowywanie pościeli czy innych przedmiotów.