Jakie krzesła do mieszkania?

Urządzając mieszkanie nie sposób zapomnieć o kupnie foteli, krzeseł. W sklepach meblowych znajdziemy wiele inspirujących modeli, które mogą zaskoczyć nas nie tylko wspaniałym designem, ale również wysoką ceną. Jakie krzesła wybrać, aby nasze mieszkanie było komfortowe i jednocześnie designerskie?
Oto kilka wskazówek, jak wybrać najlepsze krzesła i fotele do mieszkania.

Przede wszystkim: wygoda i komfort

Przymierzając się do kupna konkretnych foteli i krzeseł musimy pamiętać, że to nie ich design jest najważniejszy. Jeśli chcemy czuć się komfortowo we własnym mieszkaniu czy domu konieczne jest dopasowanie parametrów mebli do naszych oczekiwań. Nie ma sensu kupować nowoczesnych krzeseł z tworzyw sztucznych, kiedy w mieszkaniu znajdują się dzieci czy osoby starsze – takie meble nie zapewnią im odpowiedniego poziomu komfortu. Na szczęście liczni projektanci zaskakują nas co rusz nowymi pomysłami.

Z pewnością wartymi uwagi są piękne, obszerne fotele, stylizowane na meble początku wieku. Są one głębokie, posiadają nieco odchylone oparcie i dodatkowe zagłówki po bokach. Ręce możemy ułożyć wygodnie na podłokietnikach. Fotele tego typu są tapicerowane – najmodniejsze obecnie rozwiązania to tapicerki wykonane z grubych tkanin bawełnianych czy wełnianych. Oczywiście zawierają one również domieszki tkanin syntetycznych, które znacząco podnoszą odporność włókien na ścieranie, wnikanie brudu. Magazyny wnętrzarskie oraz liczne portale internetowe lansują modę na tkaniny z grubymi, widocznymi gołym okiem splotami.

Fotele tego typu świetnie będą prezentować się w sypialniach, ale również pokojach gościnnych i innych. Fotele takie idealnie nadają się do popołudniowego wypoczynku, jak również do czytania książek, oglądania telewizji.

Styl skandynawski – krzesła drewniane bez tapicerki

Szukając prostych krzeseł do jadalni czy kuchni warto postawić na skandynawski design. Najlepszym wyborem okażą się proste krzesła drewniane bez tapicerki, które doskonale uzupełnią kuchnię, jadalnię czy nawet obszerny pokój dzienny, w którym umieszczony jest stół.

Niektórzy kupujący są zdania, że tego typu krzesła mogą okazać się zbyt proste. Projektanci oddają jednak w ich ręce liczne siedziska w formie poduszek, które skutecznie podnoszą komfort podczas siedzenia, jak i zmieniają oblicze prostych, drewnianych krzeseł.

Kupując krzesła zwracajmy uwagę na profilowanie ich oparć – będzie od tego zależała nasza wygoda!