Jak urządzić sypialnię i nie zrujnować portfela? Tanie łóżka do sypialni, ciekawe dodatki...

Kupno mieszkania to olbrzymie obciążenie dla naszego portfela. Wiele osób jednak brnie w kredyty decydując się dodatkowo na drogie meble. Zanim zdecydujemy się na kolejną pożyczkę warto zastanowić się, czy na polskim rynku nie znajdziemy mebli tańszych, a również eleganckich i trwałych. Oferta topowych producentów jest niezwykle szeroka i bez trudu uda nam się bowiem znaleźć coś w znacznie niższych cenach. 


Tanie łóżka do sypialni – co warto o nich wiedzieć?

Obok kuchni i łazienki sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Kupno łóżka to niebagatelny wydatek, jednak okazuje się, że łatwo znajdziemy tanie łóżka do sypialni. Łóżka tego typu są tworzone najczęściej z płyt meblowych. Są one znacznie lżejsze od mebli wykonanych z litego drewna. Płyty meblowe pokrywane są laminatem meblowym o zwartej strukturze – jest on niezwykle odporny na wnikanie brudu, wilgoci. Tanie łóżka do sypialni dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów – znajdziemy wśród nich zarówno łóżka jednoosobowe, dwuosobowe, łóżka młodzieżowe, łóżka dla dzieci, łóżka z zagłówkami i wewnętrznymi komorami. Wybierając tanie łóżka do sypialni pamiętajmy o tym, że zazwyczaj musimy dokupi do nich również materace – te także znajdziemy w niższych cenach. Dobrym rozwiązaniem jest przeszukanie wyprzedaży końcówek kolekcji!

Poza łóżkiem w sypialni powinny znaleźć się również szafki nocne, komoda lub szafa oraz odpowiednie oświetlenie. Pragnąc stworzyć pomieszczenie funkcjonalne i nowoczesne warto zrezygnować z klasycznych zasłon czy firan na rzecz prostych rolet okiennych. Szukając odpowiedniego oświetlenia postawmy na niewielkie lampki nocne bez obszernych kloszy. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie żarówek o chłodnej barwie światła. Postawmy je na minimalistycznych półkach nocnych – przydadzą się one również do odłożenia czy schowania książki, leków.