Gdzie i jakie łóżko kupić? Sklepy stacjonarne: Warszawa

Kupno nowego łóżka to spore wyzwanie w dzisiejszych czasach – wynika to przede wszystkim z olbrzymiej oferty mebli tworzonych przez topowych producentów. Jakie łóżko powinniśmy wybrać? Czy kierować się wyłącznie ceną czy też innymi parametrami? Przed odwiedzeniem sklepu (również internetowego) zastanówmy się, jakie łóżka będą dla nas najlepsze!


Jakie parametry łóżka są ważne?

Łóżka w sypialniach powinny być przede wszystkim wygodne i dopasowane do naszego wzrostu – w tym celu konieczne jest wymierzenie interesującego nas modelu oraz zakupienie odpowiedniego materaca. Jeśli posiadamy niewielką sypialnię – nic straconego. Coraz większa ilość producentów oferuje wykonanie konkretnego modelu łóżka na wskazany przez nas wymiar. Oczywiście na wykonanie takiego produktu musimy zdecydowanie dłużej poczekać. 
Łóżka tworzone są przede wszystkim z desek meblowych oraz litego drewna. Materiały te różnią się między sobą przede wszystkim waga oraz ceną. Lite drewno jest zdecydowanie droższe, jednak cena wynika również z wysokiej odporności na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie wody, zarysowania. Zazwyczaj wykorzystuje się drewno sosnowe, bukowe. Jeśli klient życzy sobie innego koloru producenci najczęściej stosują bejce.
Płyty drewniane są znacznie lżejsze, ale też mniej odporne na zarysowania. Zazwyczaj ich powierzchnia pokryta jest laminatem.

Gdzie kupować łóżko? Przede wszystkim: Warszawa!

Łóżka wyposażane są również z liczne istotne dodatki. Jednym z nich jest podnoszony stelaż, który ułatwia dostanie się do wewnętrznych komór. Komory wykorzystywane są przede wszystkim do chowania pościeli, ale również do przechowywania mniejszych przedmiotów, wykorzystywanych okazjonalnie. 
Innym ciekawym urozmaiceniem jest zastosowanie szuflad – są one wariacją na temat komór. Zamiast podnosić stelaż wystarczy wysunąć szufladę w ramie łóżka. 
Największą ofertę łóżek w sklepach stacjonarnych znajdziemy w takich miastach jak Warszawa. Stolica jest chętnie wybierana przez producentów