Eleganckie salony i pokoje dzienne – kupujemy sofy, pufki oraz fotele do salonu!

Salony i pokoje dzienne to przestrzeń przeznaczona przede wszystkim do odpoczynku, przyjmowania gości, relaksowania się. Warto zadbać o to, aby pomieszczenia te były dopasowane do naszych indywidualnych preferencji i potrzeb. Współcześnie mamy do wyboru setki interesujących mebli, które z pewnością ozdobią to pomieszczenie. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne z nich warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania względem tej przestrzeni. Jakie meble okażą się najlepsze?

Sofa? Fotel tapicerowany?

Z pewnością podstawą powinien być kącik wypoczynkowy. Obecnie odchodzi się od kupowania klasycznych kompletów mebli oferowanych przez producentów. Pragniemy, aby nasze pokoje dzienne i salony były oryginalne. Warto zainspirować się skandynawskim designem – oferuje on możliwość wykorzystania prostych kanap i sof solo lub też łączenie ich z kontrastowymi fotelami. Takie fotele do salonu to również świetny pomysł: prezentują się one niezwykle elegancko, znajdziemy je w sklepach z różnymi tapicerkami. Warto zwrócić uwagę na fotele do salonu o wysokich oparciach i podłokietnikach. Szukajmy foteli tapicerowanych – tapicerowane fotele do salonu doskonale komponują się z prostymi sofami w minimalistycznym stylu. 

Fotele do salonu możemy wykorzystać także w domowych biblioteczkach – osoby ceniące książki z pewnością z przyjemnością siądą w wygodnym fotelu i zanurzą się w lekturze. W takich miejscach warto też pamiętać o odpowiednio dobranym oświetleniu, które pozwoli na swobodne czytanie. Najbardziej pasować będą stojące lampy i niewielkich kloszach. 

A może pufka?

Ciekawym uzupełnieniem salonu czy pokoju dziennego okażą się wygodne pufki. W sklepach meblowych znajdziemy ich wiele modeli, w tym pufy wypełnione granulatem, pufy otwierane. Szczególnie te ostatnie są dobrym rozwiązaniem w niewielkich mieszkaniach. W ich wnętrzu możemy przechowywać ładowarki, kable, niewielkie przedmioty. Pufki świetnie sprawdzą się w sytuacjach kiedy do naszego mieszkania wpadają niezapowiedziani goście. Pufki mogą okazać się pomocne również po długim dniu pracy – podniesienie i ułożenie na nich nóg polepszy krążenie i sprawi, że zmniejszy się obrzęk i zmęczenie w stopach. 

W salonie nie może zabraknąć również regałów na książki, płyty winylowe czy płyty DVD. Warto zadbać o to, aby pomieszczenie było odpowiednio nagłośnione. Pozwoli to na oglądanie filmów i słuchanie muzyki i cieszenie się niepowtarzalnymi wrażeniami.