Eleganckie miejsce pracy w domu

Posiadanie domowego biura to niewątpliwie wygoda, szczególnie dla osób, których obowiązki zawodowe często wychodzą poza miejsce pracy. Domowe biuro pozwoli nie tylko na skuteczne segregowanie ważnych dokumentów, ale również na znalezienie przestrzeni dopasowanej do naszych potrzeb, idealnej do pracy. Jak zabrać się do tworzenia idealnego domowego biura?

Podstawą jest znalezienie miejsca – okazuje się, że domowe biuro nie musi znajdować się w osobnym pomieszczeniu. Ważne jest, aby było ono jednak tak umiejscowione, abyśmy jak najdłużej mogli korzystać z naturalnego światła. Jeśli nie mamy możliwości zaaranżowania osobnego pomieszczenia dobry okaże się niewielki kącik w miejscu, gdzie wieczorami czy popołudniami nikt nie będzie nam przeszkadzał, np. sypialnia. 

Aby stworzyć niewielkie biuro konieczne jest zakupienie dwóch najważniejszych elementów: biurka oraz fotela. 

Nowoczesne biurko – ważne są jego parametry!

Poszukiwaniem idealnego biurka może zająć nam nieco czasu. Spory wybór modeli w polskich sklepach meblowych oraz sklepach z meblami biurowymi z pewnością nie ułatwi szybkiej decyzji. Ważne jest również to, aby biurko było dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Powinno być dopasowane wysokością i szerokością, ale jednocześnie nie zabierać zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu. Nowoczesne biurko i jednocześnie najmodniejszy obecnie model to produkty stylizowany na skandynawski design. Jego cechami charakterystycznymi są przede wszystkim jasne kolory, wykorzystanie naturalnego drewna oraz brak półek, szuflad (dopuszczana jest jedna, płaska szuflada). 

Jeśli będziemy potrzebowali dodatkowej przestrzeń do przechowywania większość producentów oferuje niewielkie szafki do wsunięcia pod blat biurka. Takie rozwiązanie pozwoli na zachowanie lekkości mebla, jak również zachowanie porządku na biurku. 

Drugim ważnym zakupem jest oczywiście dobrej jakości fotel. Szukajmy modelu z możliwością regulowania wysokości siedziska, odchylenia oparcia. Dzięki temu fotel zostanie dopasowany do naszych potrzeb, a nasze ciało nie będzie się męczyło podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze czy nad dokumentami. 

Tapicerowane fotele obrotowe powinny okazać się najwygodniejsze – zapewniają swobodę ruchów, komfort. Zwracajmy jednak uwagę na tapicerki. Powinny być one tworzone z wysokiej jakości tkanin bawełnianych o grubych splotach. Tapicerka musi być również odporna na ścieranie!