Aranżujemy wymarzoną sypialnię

Elegancka sypialnia małżeńska pozwala na relaksowanie się, spokojny sen, ale także na oglądanie telewizji czy czytanie książek. Powinna być ona dopasowana do potrzeb obojga partnerów, warto więc uzgodnić, bo w pomieszczeniu tym będzie najistotniejsze. Osoby dysponujące niewielkimi mieszkaniami zazwyczaj właśnie w sypialniach decydują się na zamontowanie obszernych szaf. Co warto wiedzieć o meblach do sypialni? Oto kilka wskazówek.

Łóżka małżeńskie – poznaj ich zalety

W sypialni najważniejsze jest oczywiście łóżko. Łóżka małżeńskie znajdziemy w każdym topowym sklepie meblowym, jednak zanim zdecydujemy się na konkretny model warto zadać sobie pytanie, jakie są nasze oczekiwania względem tego przedmiotu. Lekarze podkreślają, jak wielki wpływ ma łóżko na nasz odpoczynek, zdrowie, dobre samopoczucie. Ważne jest, aby łóżko mogło pomieścić parę, było odpowiednio długie, ale też dopasowane rozmiarami do pomieszczenia. Jeśli wybrany model jest za duży dla naszej sypialni – nie straconego. Wielu producentów oferuje możliwość wykonania konkretnego modelu w konkretnych rozmiarach, spoza katalogu. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu osobom posiadającym niewielkie mieszkania.

Łóżko małżeńskie tworzone jest najczęściej z litego drewna – dzięki temu konstrukcja jest niezwykle stabilna. Najczęściej w stolarce wykorzystywane jest drewno bukowe, dębowe, sosnowe. Szeroka paleta kolorów tych materiałów sprawia, że z pewnością każdy znajdzie wśród nich kolor spełniający indywidualne oczekiwania. Drewno jest odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, zarysowaniem ścieraniem – zazwyczaj za sprawą bejcy lub lakieru. Dodatkowo bejce pozwalają także na zmianę naturalnego koloru drewna.
Topowi producenci uzupełniają swoje produkty o dodatkowe elementy – mogą być nimi na przykład wysuwane szuflady. Ten niezwykle elegancki dodatek posiada również inną funkcję: szuflady doskonale sprawdzają się jako dodatkowa powierzchnia do przechowywania.

Szafa czy komoda?

W sypialni nierzadko decydujemy się na przechowywanie ubrań, dodatków. W tym celu mamy do wyboru klasyczne szafy, szafy tworzone na wymiar lub też komody. W przypadku tych ostatnich nie zapewniają one wiele powierzchni do przechowywania, jednak ich elegancki wygląd sprawia, że dodają pomieszczeniu wiele uroku.
Wiele osób decyduje się na wykonanie szafy na wymiar i dodatkowe samodzielne zaprojektowanie ich wnętrza. To wygodne rozwiązanie, gdyż pozwala dopasować mebel do naszych oczekiwań.