Aranżujemy naszą wymarzoną sypialnię!

Wygodna i komfortowo wyposażone sypialnia będzie miejscem idealnym nie tylko do spania, ale również odpoczynku, relaksowania się, wspólnych rozmów z partnerem. Aby zaaranżować ją zgodnie z naszymi potrzebami warto zadać sobie pytanie, jakie meble i dodatki muszą się w niej znaleźć. C poza meblami warto w niej umieścić?

Z pewnością podstawą jest inspiracja – szukajmy jej przede wszystkim w katalogach wnętrzarskich oraz internetowych portalach poświęconych wyposażeniu wnętrz. 
Pragnąc zakupić meble takie jak łóżko oraz szafki nocne możemy skorzystać zarówno z meblowych sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. W bogatej ofercie licznych producentów znajdziemy modele łóżek takie jak: łóżka z zagłówkami, łóżka z komorami wewnętrznymi, łóżka wysokie, łóżka niskie (w stylu japońskim), łóżka z szufladami i wiele innych. Zanim zdecydujemy się na konkretny model warto zastanowić się nad jego funkcjonalnością i możliwościami, jakie nam daje. 

Lite drewno czy płyty meblowe?

łóżka obecnie są wykonywane zasadniczo z dwóch rodzajów materiałów. Pierwszym jest lite drewno – w tym celu wybierane są najlepsze gatunki drewna, a zanim trafią one do stolarni muszą być one odpowiednio wysuszone. Drewno zabezpieczane jest również przed wnikaniem wilgoci, uszkodzeniami, ścieraniem. Z litego drewna tworzy się łóżka wysokie, łóżka niskie, łóżka z zagłówkami. 
Drugim popularnym materiałem są płyty meblowe – mają one znacznie mniejszą odporność na uszkodzenia, jednak ich cena jest znacznie niższa, co często jest ostatecznym argumentem przy kupnie konkretnego mebla. 

Jakie łóżko sprawdzi się w konkretnym wnętrzu? Bez wątpienia najczęściej kupowane są łóżka wysokie – odznaczają się one solidną budową i wykorzystaniem dodatkowych elementów (np. zagłówków tapicerowanych). Łóżka wysokie w swoim wnętrzu posiadają wystarczająco dużo miejsca na pościel czy przechowywanie jakichkolwiek innych przedmiotów (np. ubrań sezonowych). Łóżka wysokie sprzedawane są w różnorodnych rozmiarach – producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferują także modele konkretnych łóżek w wymiarach określonych przez kupujących. Dzięki temu istnieje szansa na zapełnienie problematycznych wnęk.

Łóżka mogą posiadać również ruchome stelaże podnoszone na półautomatycznych podnośnikach – dzięki nim chowanie pościeli stanie się niezwykle proste. Instalacje te docenią przede wszystkim osoby starsze i posiadające problemy z dźwiganiem.