Aranżacja salonu

Salon jest miejscem wyjątkowym w naszym domu. To pomieszczenie, które zbliża domowników oraz całą rodzinę oraz pełni funkcję reprezentacyjną. Gdzie indziej jak nie w salonie odbywają się spotkania rodzinne oraz uroczystości? Gdzie indziej jak nie w salonie w sobotnie lub niedzielne popołudnie oglądamy całą rodziną film lub ulubiony program telewizyjny? 

Wiele osób sądzi, że salon to wizytówka całego domu. Podczas aranżacji tego pomieszczenia  należy się szczególnie postarać i urządzić go tak, aby spełniał potrzeby wszystkich domowników. 

Zestaw mebli do salonu

Przyznacie mi rację, że nie wyobrażacie sobie salonu bez kompletu mebli wypoczynkowych. W większości pomieszczeń znajdziemy sofę, fotele oraz pufy. Wybierając komplet można zdecydować się na nowoczesne, sofy w nieforemnych kształtach, wyróżniające się spośród innych lub tradycyjne kanapy z fotelami oraz pufami. 

Kolejnym bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego salonu jest stół. Najczęściej wybieramy stół średniej wielkości, który w razie potrzeby można rozłożyć lub mały stoli służący do postawienia kawy, książki czy laptopa. 

Kolejnym, ważnym elementem wyposażenia pokoju dziennego jest komoda oraz regał. Dzięki nim w salonie będzie panował większy porządek, gdyż książki będą odkładane na miejsce a pozostałe akcesoria oraz przedmioty chowane do komody. 

W salonie przyda się także stolik RTV pod telewizor.  Okazuje się jednak, że coraz rzadziej jest to konieczne, gdyż w wielu przypadkach telewizor jest przymocowany do ściany.